Section 6 alumni

SECTION VI STUDENT-ATHLETES

Please use the Contact Us form to notify Section6Runs of any signings so we can post it here...thanks!

Updated May 13, 2019

Class of 2019

  • Sembel Koshi  (Hutch Tech) - Buffalo State, XC and track & field
  • Aaron Jones  (Hutch Tech) - SUNY Cortland, track & field
  • Alhagie Sesay  (Hutch Tech) - SUNY Cortland, track & field
  • Olivia Moran (Williamsville North) - Canisius College, XC/Track & Field, Biology
  • Jack Stefanick (Williamsville East) - Rochester Institute of Technology (RIT), XC and Track & Field, Mechanical Engineering Technology
  • Grey Conover (Clarence) - Rensselaer Polytechnic Institute (RPI), XC and Track & Field 
  • Payton Rowe (Springville Griffth) - University at Buffalo, Track & Field (hurdles/sprints)
  • Rachel Ward (Falconer) - Akron University, Track & Field (pole vault), Physical Therapy
  • Ben Pinkowski (St. Francis) - University of Hartford, Track & Field (jumps), Marketing/Data Analytics
  • Dominic Clementi (Barker) -Daemen College, XC/Track & Field,  majoring in Athletic Training 
  • Coby Spiller (Olean High) - Edinboro University,  Track and Field as a multi-athlete, studying Secondary Education; Biology.
  • Caitlin O'Rourke (Orchard Park) -  Gannon University (Erie, PA), Cross Country, Physician's Assistant program
  • Heather Bugenhagen (Starpoint) - Canisius College, XC/Track & Field
  • William Guagliardo (North Tonawanda) - SUNY Fredonia, Track & Field, Undecided
  • Aiden Zerkowski (Lancaster) -University at Buffalo, Track & Field (high jump), Business Administration.
  • Topher Elkins (Springville-Griffith) SUNY Fredonia, Track and Field, Adolescence Education History
  • Mark Marrelli (Kenmore West) - SUNY Fredonia, track & field, undecided
  • Joshua Clifton (West Seneca West) - Alfred University, football and track & field, Renewable Energy Engineering
  • Naomi Wistner (Williamsville North) - Canisius College, cross country and indoor track 
  • Jalen Ghee (Williamsville North) -  St. Thomas Aquinas College, track & field 
  • Armani Merlino (Lancaster) - University at Buffalo, cross country 
  • Andrew Perreault (Lewiston-Porter) - Canisius College, XC and track & field
  • Jon Surdej (Lancaster) - University at Buffalo, track and field (throws)
  • Will Gross (St. Joe's) - University of Akron, track and field
  • Jenna Crean (Orchard Park) - Duke, track & field
  • Kimberly Goerss (Newfane) - Edinboro, XC, track & field (distance)
  • Kristen Kelemen (Maple Grove) - Edinboro, XC, track & field (distance)
  • Anna Rybczynski (West Seneca West) - Wake Forest University, XC and track & field
  • Hannah Sullivan (Southwestern) - University at Buffalo, XC and track & field